SYMBOLIC

Tato kategorie byla zahrnuta do programu MILITARY DEATH MARCH abychom dali možnost připojit se k pietní vzpomínce i těm účastníkům, kterým se zdá kategorie EXTREME a WALKING až příliš dlouhá. Délka trasy v této kategorii nepřesáhne 12 km, je tedy vhodná především pro začátečníky a děti.

Tato kategorie začne v obvyklých časech zahajování pochodů, tedy v ranních hodinách. Časový limit pro zdolání této kategorie není stanoven.

Trasa bude předem určena, přesněji řečeno, můžete si ji nastudovat v předstihu. Na místě při registraci bude možné nahlédnout do mapy společně s pokyny. Po celé délce této trasy budou umístěny značky. I zde DOPORUČUJEME vzít si vlastní mapu.


Start pochodu:
23. dubna 2022 individuální od 08:00 do 10:00 hod
autokemp Vodník, Vimperk

Cíl pochodu:
23. dubna 2022
autokemp Vodník, Vimperk

Kontrolní místo
Křižovatka cest - Mapa
     - GPS: 49.0337872N, 13.7210747E--> Klikni na obrázek <--

Na trase je DOPORUČENO používat přístroje usnadňující orientaci v terénu.

Je v zájmu každého účastníka vzít si vlastní mapu dané oblasti.

Po absolvování trasy, při dodržení všech pravidel pochodu, obdrží účastník certifikát, pamětní medaili a stužku k pamětní medaili (neplatí při zvolení DOPROVOD).

Sada pamětních medailí:

Pamětní medaile je nutné získávat postupně - není tedy možné získat STAROMĚĎ, aniž byste nevlastnili STAROBRONZ, atp.

1. účast - provedení starobronz 2. účast - provedení staroměď


3. účast - provedení starostříbro 4. účast - provedení zlato


Přední strana:
Ve středu je umístěn znak lebky s překříženými hnáty - symbolizuje smrt, tedy symbolizuje název pochodu MILITARY DEATH MARCH (pochod smrti (vojenský))
Ostnatý drát má upozornit na nevinné ženy a dívky, které musely umírat v hrozných podmínkách
Dolní opis „SYMBOLIC“ označující kategorii pochodu MILITARY DEATH MARCH

Zadní strana:
Ve středu je umístěn portrét paní Jaroslavy Krejsové - proč ?

Vážená paní Jaroslava Krejsová není obětí pochodu smrti. Je, nebojíme se říci, sběratelkou příběhů z této doby. V jejím archivu najdete stovky příběhů obětí pochodu smrti. Se spoustou žen (přímých účastnic) mluvila osobně a této obdivuhodné činnosti se věnuje od mládí. Paní Jaroslava Krejsová je ta osoba, která nás na začátku našeho nápadu nevyhodila. Místo toho nám otevřela dveře, pozvala nás na čaj a dala nám příležitost se do těchto příběhů začíst a dozvědět se tak ještě mnohem více o osudech jednotlivých žen. Je autorkou několika knih zabývajících se touto problematikou. Nejznámější z nich je kniha „Přes Volary přešla smrt“. Paní Krejsová se snaží své úsilí přenést i do svého okolí a tak její vnuk pan Zdeněk Krejsa pokračuje v její započaté práci. Umístěním paní Jaroslavy Krejsové na rubovou stranu medaile kategorie SYMBOLIC bychom rádi vyjádřili respekt a poděkovali této osobě za vše, co v živote vykonala a jak se zasloužila, že se na osudy jednotlivých žen nezapomene. Monogram JK na miniatuře představuje iniciály paní Jaroslavy Krejsové...:: Seber i ty odvahu a ukaž, že na to máš ::..